Supe e ngrohte pule
  • 3-4 lugë vaj ulliri
  • 1-2 qepë
  • 2-3 thelba hudër
  • 2-3 karrota
  • 1-2 speca
  • 1/2 kig mish pule
  • 1l lëng mishi (chicken broth)
  • 2 vezë
  • Fide pasta

I prenë mesatarisht të vogla qepën, hudrën, karrotat, specat dhe i fërgon bashkë për disa minuta në vaj ulliri. Ia shton copat e pulës së prerë në katrore të vogla. I fërgon edhe 5-10 minuta deri sa të skuqet mishi. I shton krypë dhe biber sipas shijes. Ia shton lëngun e mishit edhe i vlon në temperaturë të ulët për 20-30 minuta. E ulë temperaturën edhe i shton dy vezë të plota, i përzien lehtë në supë. I shton edhe pak fide edhe e len me nejtë 2-3 minuta. E servon të ngrohtë.

Supe e ngrohte pule

Related Posts

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.